Tomas Tuhel vendoset në “peshore”, ja si shpëton trajneri i Bajernit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 30, 2023 | 22:13

Tomas Tuhel vendoset në “peshore”, ja si shpëton trajneri i Bajernit

Tomas Tuhel e mbylli sezonin e shkuar mes “drithërimash”, aty ku fitimi i titullit në Bundesligë, mori linjën e një finaleje, krejtësisht ndryshe nga çfarë kishte ndodhur në dekadën pararendëse. Afrimi i Herri Kejnit e ka vendosur me “shpatulla pas muri” teknikun e bavarezëve, i cili e ka dëshmuar se është i aftë ti jap fund problem të golit në fazën ofensive.

tuhel

“Sport.de” ka zbërthyer “ultimatumin” e bordit të kampionëve ndaj Tuhelit. Nëse 50-vjeçari nuk siguron titullin dhe të paktën deri në fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, atëherë postin e tij do e marrë Ksabi Alonso, në fund të sezonit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"