Thirrjet me megafon të Mirlind Dakut, Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA merr vendimin për sulmuesin e Kombëtares

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 23, 2024 | 15:41

Thirrjet me megafon të Mirlind Dakut, Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA merr vendimin për sulmuesin e Kombëtares

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka dalë me një vendim në lidhje me incidentin e ndodhur pas përfundimit të ndeshjes së EURO 2024, Shqipëri-Kroaci, ku ishte i përfshirë sulmuesi kuqezi Mirlind Daku.daku_mirlind_shqiperi_kroaci_euro_2024-2048x1238

Komisioni i UEFA-s ka vendosur të pezullojë për dy ndeshje futbollistin shqiptar, i cili nuk do të mund të luajë kështu në ndeshjen e radhës ndaj Spanjës, në program për t’u luajtur të hënën e 24 qershorit në Dyseldorf.

Festimi i Dakut me megafon bëhet çështje, reagon edhe Federata e Maqedonisë e së Veriut: Kërkojmë që…

“Ndjesë nëse kam fyer dikë”, Daku reagon pas hapjes së hetimit nga UEFA: E ndjej obligim moral dhe profesional

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"