Superliga e Kosovës/ Ish-sulmuesi i Superiores i dhuron fitoren ekipit, feston edhe Ballkani i Dajës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2023 | 19:59

Superliga e Kosovës/ Ish-sulmuesi i Superiores i dhuron fitoren ekipit, feston edhe Ballkani i Dajës

Kanë përfunduar të gjitha sfidat e vlefshme për javën e 7-të të Superligës së Kosovës.

gfhgj

Ballkani i Dajës nuk ka zhgënjyer, duke triumfuar në transfertën me Fushë Kosovën. Kampionët kanë fituar me rezultatin 2-0. Golat u shënuan në minutën e 27[‘ nga Tolaj dhe në të 42’ nga Kucc.

Gjilani ka mposhtur Lirian me rezultatin minimal 1-0. Goli i vetëm i sfidës u shënua nga ish-sulmuesi i Kukësit, Edi Basha. 

Nga ana tjetër Llapi ka triumfuar  me rezultatin 3-2 në transfertën ndaj Malishevës.

RENDITJA

fdgdfg

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"