Spanja në “alarm” përpara përballjes me Italinë, Rodri dhe Morata janë në dyshim

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2024 | 14:45

Spanja në “alarm” përpara përballjes me Italinë, Rodri dhe Morata janë në dyshim

Nëse Italia i ka të gjithë në dispozicion, në radhët e Spanjës mund të ketë surpriza të mëdha për formacionin.

w2048_h1313_x602_y773_urn_newsml_dpa_com_20090101_240616-99-415108-v3-s2048-fe0a68acd1dd5838

Në debutim kundër Kroacisë, si Rodri, ashtu sikurse Morata, morën goditje të rënda dhe dolën të dëmtuar kështu që në testin e fundit, trajneri De La Fuente nuk i konsideroi ata mes titullarëve.

Ndoshta kjo mund të ketë qenë edhe një strategji për t’u fshehur para Italisë, por nëse është e vërtetë, Merino dhe Ojarzabal janë gati.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"