Sonte kontinenti i vjetër mban frymën, rikthehen të luajnë sërish dy finalistet e Europianit/ Në “San Siro” për Itali-Angli do të jenë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 23, 2022 | 14:18

Sonte kontinenti i vjetër mban frymën, rikthehen të luajnë sërish dy finalistet e Europianit/ Në “San Siro” për Itali-Angli do të jenë…

Edhe pse humbja në Botëror prishi shumë gjëra në marrëdhënien mes tifozëve dhe kombëtares, apo edhe humbja 5-2 me Gjermaninë në grupet e Ligës së Kombeve, shtoi edhe më tej skepticizmin mbi grupin aktual të Mançinit, gjithsesi në pritje të ndeshjes me Anglinë tifozët janë përgjigjur bindshëm.

Për mbrëmjen e sotme në orën 20:45 në “San Siro”, për ndeshjen Itali-Angli pritet të jenë të paktën 50 mijë tifozë në impiant, që kërkojnë një reagim të fortë, kërkojnë që të tregohet pse Italia është kampione Europe.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"