SKANDAL/ Program edukativ për sportistët e vegjël, publikohet video pornografike gjatë trajnimit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 17, 2020 | 0:09

SKANDAL/ Program edukativ për sportistët e vegjël, publikohet video pornografike gjatë trajnimit

Një seancë trajnimi për fëmijët notarë në Skoci u ndërpre papritur pasi gjatë kohës së orës konsultuese, në ekran u shfaq një video me përmbajtje pornografike.
skoci

Ngjarja u përhap në të gjithë opinionin publik dhe Federata Skoceze e Notit reagoi menjëherë duke kërkuar falje publike për incidentin e ndodhur, ndërsa më pas ngjarja u denoncua në polici. Për sa i përket ngjarjes në fjalë, dyshohet se përmbajtja pornografike është publikuar nga disa hack-era, të cilër mendohe se kanë në mënyrë të paligjshme në faqen zyrtare të Federatës së Notit të Skocisë.

Programi në fjalë transmetohej nëpërmjet një video-je online dhe synonte të edukonte notarët e rinj për t’u bërë notarë elitarë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"