Shifër rekord për fanellën e Bajramit, zbulohet sa pagoi tifozi turk

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2024 | 23:19

Shifër rekord për fanellën e Bajramit, zbulohet sa pagoi tifozi turk

Nje shtetas turk bleu për një shifër rekord fanellën e Nedim Bajramit të veshur në ndeshjen ndaj Italisë në Euro 2024. Fanella e yllit të Kombëtares, u shit në ankand për plot 5792 euro.

Nedim-Bajrami-850x450

Është ky rezultati përfundimtar i ankandit të hapur pas ndeshjes së parë me Italinë, ku u nxorën në shitje të gjitha fanellat e kuqezinjve për atë ndeshje.

fanella-e-bajramit-1024x586

Fanella e dytë më e shitur ishte ajo e sulmuesit Armando Broja, që kapi vlerën 825 euro. Në vendin e tretë ishte fanella e Mirlind Dakut e blerë për 477 euro, ndërsa pas tij erdhën fanellat e Jasir Asanit (468 euro) dhe Kristjan Asllanit (445) euro. Të gjitha këto fanella ishin të firmosura nga lojtarët.

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, pasi shënoi pas vetëm 23 sekondave.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"