Rikthimi pas 2 vitesh në SHBA, Xhokoviç e nis me fitore turneun US Open 2023

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 29, 2023 | 9:58

Rikthimi pas 2 vitesh në SHBA, Xhokoviç e nis me fitore turneun US Open 2023

Tenisti Novak Xhokoviç ka triumfuar në ditën e parë të garës në US Open 2023.

hfgj

Kampioni i trefishtë i turneut, në kthimin e tij në Shtetet e Bashkuara pas dy vitesh mposhti francezin Aleksandre Myler me rezultatin e thellë 3-0 me sete (6-0, 6-2 dhe 6-3).

Në raundin e dytë të Grand Slam-it të SHBA-së, 36-vjeçari tani do të përballet me tjetër spanjoll Bernabe Zapata Mirales.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"