Reali gjen pasuesin e Toni Kros, pengesë për këtë transferim mund ti bëhet Pep Guardiola

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 8, 2024 | 10:53

Reali gjen pasuesin e Toni Kros, pengesë për këtë transferim mund ti bëhet Pep Guardiola

Real Madridi është një kërkim të pasuesit të Toni Kros dhe i preferuari i Florentino Perezit është Bruno Guimaraes.

Liverpool chasing star Newcastle midfielder Bruno Guimaraes, Chelsea close on Messinho – Paper Round - Eurosport

Ai është pjesë e Njukasëllit dhe “MARCA” raporton se “Los Blancos” kanë nisur nga puna për blerjen e brazilianit. Klubi anglez kërkon 120 mln euro, por nuk është i vetmi problem, pasi futbollistin e do edhe Pep Guardiola te Mançester Siti.

42 mln euro pagoi Njukasëlli në arkat e Lionit gjatë janarit të vitit 2022, ndërkohë tani kërkon gati trefishin e shumës së investuar për ta lënë të lirë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"