Prestigjiozja britanike i frikësohet “Grupit të Ferrit”, kërkon që Anglia të ketë përballë… Shqipërinë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 21, 2023 | 14:50

Prestigjiozja britanike i frikësohet “Grupit të Ferrit”, kërkon që Anglia të ketë përballë… Shqipërinë

Anglia ishte kualifikuar prej disa javësh në Europianin “Gjermani 2024”, por në dy sfidat e fundit me Maltën dhe Maqedoninë e Veriut, “Tre Luanët” nuk shkëlqyen.

anglia

Gjithsesi ata do të jenë në vazon e parë në shortin që do të hidhet më 2 dhjetor.

Prestigjiozja britanike “The Sun”, i ka kushtuar një artikull për grupin më të vështirë dhe atë më të lehtë që mund t’i bjerë “Tre Luanëve”.

Sipas britanikes, Anglia rrezikon të jetë pjesë e “Grupit të Ferrit”, ku përballë mund të ketë Danimarkën (Vazo 2), Holandën (Vazo 3) dhe Italinë (Vazo 4).

145665

Gjithashtu ajo shpreson te një grup i lehtë, ku përballë Anglia mund të ketë Shqipërinë (Vazo 2), Slloveninë (Vazo 3) dhe Kazakistanin nëse kualifikohet në “play off” (Vazo 4).

Capture111212

Edhe pse sipas “The Sun”, Shqipëria nënvlerësohet, ky grup duket i favorshëm dhe për kuqezinjtë e Silvinjos, të cilët do të kenë shanse të larta kualifikimi.

Gjithçka do të mësohet më 2 dhjetor në Hamburg.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"