Për pak sa nuk u bë “makthi” i shqiptarëve, ja kush u shpall lojtari më i mirë i takimit kundër Kroacisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2024 | 18:11

Për pak sa nuk u bë “makthi” i shqiptarëve, ja kush u shpall lojtari më i mirë i takimit kundër Kroacisë

Ekspertët e UEFA-s kanë vlerësuar se “Kramariç kishte gjithnjë zgjedhjet e duhura. Ishte lojtari që bëri dallimin”.

Capture

Kramariç e shënoi golin e parë për Kroacinë.

Kombëtarja e Shqipërisë zhvilloi këtë të mërkurë ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Kampionatin Evropian kundër Kroacisë.

Ndeshja përfundoi në barazim 2-2. Kuqezinjtë hapën rezultatin, më pas kroatët u kundërpërgjigjën me dy gola dhe Shqipëria barazoi në minutat e fundit të ndeshjes.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"