Parashikimet e superkompjtuerit pas ndeshjeve të dyta, ja sa shanse ka Shqipëria për t’u kualifikuar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 23, 2024 | 20:29

Parashikimet e superkompjtuerit pas ndeshjeve të dyta, ja sa shanse ka Shqipëria për t’u kualifikuar

Përpara raundit final të ndeshjeve të grupeve të Euro 2024, janë publikuar edhe parashikimet më të fundit të turneut nga superkompjuteri Opta. Interesant është fakti se skuadra me përqindjen më të lartë për ta fituar Europianin është Franca, teksa më pas vijnë Gjermania, Anglia dhe Spanja. 

1

Për sa i përket Shqipërisë, kuqezinjtë renditen në vendin e tretë nga fundi në tabelën e përgjithshme, teksa për vendin e dytë skuadra e Silvinjos sipas superkopjuterit të Optas, ka vetëm 3.29 %. 

parashikimi

Shanset që Shqipëria të renditet në vendin e tretë janë 41.38 % ndërsa për në vend të katër shanset janë më të mëdha, gjithmonë sipas superkompjuterit të Optas, plot 55.33 %. 

kombetarja shqiperia

Për më tepër shikoni tabelën e plotë të parashikimeve:  

1

parashikimi

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"