Para ndeshjes Poloni-Holandë, një person kërcënon me sëpatë, policia gjermane e qëllon me armë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 16, 2024 | 18:14

Para ndeshjes Poloni-Holandë, një person kërcënon me sëpatë, policia gjermane e qëllon me armë

Një operacion i madh po zhvillohet në qendër të Hamburgut pasi një person me sëpatë kërcënoi oficerët e policisë.

policia hamburg

Policia thotë se ka qëlluar dhe ka plagosur rëndë burrin, i cili po merr ndihmën mjekësore.

Raportet e mediave thonë se incidenti ka ndodhur pranë një zone tifozësh për mbështetësit e ekipit holandez të futbollit, raporton BBC.

Në një deklaratë të policisë thuhet se një burrë ka kërcënuar punonjësit e policisë me një kazmë dhe një “pajisje ndezëse”.

Raportet e mediave thonë se sulmi ndodhi rreth orës 12:30 me orën lokale në Reeperbahn, një rrugë kryesore dhe zonë e jetës së natës në qytet.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"