Pamje provokative, UEFA i lejon banerat skandalozë tifozëve serbë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 16, 2024 | 23:30

Pamje provokative, UEFA i lejon banerat skandalozë tifozëve serbë

Kombëtarja e Anglisë triumfoi mbrëmjen e sotme me rezultatin 1-0 ndaj Serbisë në duelin e vlefshëm për Euro 2024. Stadiumi ishte i mbushur plot e për plot me tifozë, teksa nuk munguan dhe banerat provokativë nga ana e serbëve. 

417418476_505771202108071_9002774005261544104_n

Tifozët serbë kanë futur në stadium edhe banera që mbajnë shkrime për Kosovën, duke i shtuar hartën e Kosovës as serbe. 

Kujtojmë që UEFA është shumë e ashpër me mesazhe të tilla dhe pas ndeshjes sigurisht që do të hapë një hetim disiplinorë. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"