“ORAN 2022”/ Tjetër medalje për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare, Islam Dudaev fiton bronzin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 28, 2022 | 21:19

“ORAN 2022”/ Tjetër medalje për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare, Islam Dudaev fiton bronzin

Pas të artës së Zelimkhan Abakarov, Shqipëria ka fituar një tjetër medalje në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Algjeri. Sërish suksesi vjen nga sporti i mundjes, e këtë herë nga Islam Dudaev në stilin e lirë për peshat 74 kg.

MEDALJA

 

 Islam Dudaev

Dudaev, i ripeshkuar për duelin që vendoste vendin e tretë, arriti të fitonte bindshëm me rezultatin 8-0 ndaj algjerianit Abdelkader Ikkal.

290265662_793628418676091_4344804368114464067_n

Dy medalistët  Zelimkhan Abakarov dhe  Islam Dudaev

Kështu në brenda pak minutash Shqipëria merr medaljen e dytë në “Oran 2022”, triumfe që vijnë nga dy sportistët çeçenë të natyralizuar me pasaporta shqiptare.

ARTIN LLESHAJ – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"