Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, Empoli i shqiptarëve regjistron një rekord negativ në Serinë A 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 24, 2023 | 21:46

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, Empoli i shqiptarëve regjistron një rekord negativ në Serinë A 

Empoli i Etrit Berishës, Ardijan Ismajlit dhe Stiven Shpendit, po kalon një moment të vështirë në Serinë A, teksa mesditën e sotme ndaj Interit, pësoi humbjen e pestë radhazi në Serinë A pa shënuar qoftë një gol, duke vendosur kështu një rekord negativ.  

Partita Empoli Inter

Partita Empoli Inter

Nuk ka ndodhur kurrë më parë në elitën e futbollit italian të pësonte5 humbje pa gjetur asnjëherë të vetme rrugën e rrjetës. 

Me disfatën 0-1 ndaj Interit të Inzagit, Empoli është skuadra e parë në histori që nuk ka mundur të fitojë pikë dhe të shënojë në pesë ndeshjet e para sezonale të Serisë A. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"