Nuk kishte ndodhur asnjëherë më parë, Itali-Shqipëri shkruan historinë për… Interin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 15, 2024 | 22:03

Nuk kishte ndodhur asnjëherë më parë, Itali-Shqipëri shkruan historinë për… Interin

Italia shënoi dy gola në pjesën e parë të ndeshjes së sotme përballë Shqipërisë, duke gjetur rrugën e rrjetës me futbollistët Bastoni e Barela në minutat 11 dhe 16 të pjesës së parë.

bandicam 2024-06-15 21-17-51-870

Këto dy gola shërbyen për të përmbysur avantazhin e shpejtë të Bajramit për Shqipërinë, por edhe për të shkruar historinë për klubin e tyre, Interin.

Mund të duket e çuditshme por kjo është hera e parë në historinë e Kampionatit Europian, që dy futbollistë të Interit shënojnë në të njëjtën ndeshje, duke e bërë të veçantë këtë sfidë për klubin zikaltër.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"