Njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë, ja si duhet të veprohet nëse humbasin dokumentat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 12, 2024 | 20:32

Njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë, ja si duhet të veprohet nëse humbasin dokumentat

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton të gjithë shtetasit shqiptarë se gjatë mbajtjes së Europianit, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Republikën Federale të Gjermanisë do të ofrojë shërbime konsullore në qytetet ku do të zhvillohen ndeshjet, në datat si më poshtë:

-728-412-a7dfff68104ca485e5a4e8b5542f3f1c

Në Dortmund – më 14-15-16 qershor 2024, në adresën: Märkische Straße 120 (Seminar Gebaüde), 44141 Dortmund (Dhoma e Tregtisë e Dortmundit – IHK). Në Hamburg – më 18-19-20 qershor 2024, në adresën: Rothenbaumchaussee 133, 20149 Hamburg (Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Hamburg).

Në Dyseldorf – më 23-24-25 qershor 2024, në adresën: Bilker Str. 29, 40213 Düsseldorf (Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Dyseldorf). Ky projekt ka si qëllim mbështetjen e shtetasve shqiptarë, të cilët mund të përballen me mungesën e dokumenteve të udhëtimit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"