MOTO GP/ Spektakël në Çmimin e madh të Katalunjës, Kuartararo shfrytëzon gabimet e pilotëve të tjerë dhe triumfon

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 5, 2022 | 16:20

MOTO GP/ Spektakël në Çmimin e madh të Katalunjës, Kuartararo shfrytëzon gabimet e pilotëve të tjerë dhe triumfon

Çmimi i madh i Katalunjës është përmbyllur me fitoren e francezit të “Yamaha”s, Fabio Kuartararo që ka triumfuar në garën e ditës së sotme.

motogp

Gara u shoqërua nga gabimet individuale të pilotëve që shpesh humbën kontrollin e motorëve të tyre dhe si pasoj edhe pozicionet në pistë si rasti i pilotit Aleks Espargaro që gaboi në llogaritet lidhur me distancën me pilotët e tjerë dhe humbi disa pozicione rresht.

Ky është suksesi i dytë në këtë Botëror për Fabio Kuartararon që shlyen gabimin e vitit të shkuar që i mohoi fitoren në këtë pistë.

RENDITJA E GARËS:

7675676 543554

RENDITJA E BOTËRORIT:

645646

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"