MOTO GP/ Mbyllet sezoni spektakolar, ja cili pilot u shpall kampion Bote këtë vit (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2023 | 18:00

MOTO GP/ Mbyllet sezoni spektakolar, ja cili pilot u shpall kampion Bote këtë vit (VIDEO)

Françesko Banjaja u shpall kampion Bote për të dytën herë radhazi në MOTO GP, me piloti italian që fitoi në Çmimin e Madh të Valencias, teksa rivali i tij kryesor, Horge Martin nuk e përfundoi dot garën.

WhatsApp Image 2023-11-26 at 17.58.40

Kaq mjaftoi për Banjajën që të merrte titullin e dytë me 7 fitore dhe 15 podiume, duke e mbyllur sezonin spektakolar me 167 pikë të grumbulluara.

Sa i përket titullit për instruktor, ai i shkoi Dukatit me plot 700 pikë të grumbulluara, duke mos njohur rivalë.

Kështu mbyllet një tjetër sezon i suksesshëm i Moto GP-së, me pilotët që drejtohen drejt pushimeve përpara startit të sezonit të ri.

WhatsApp Image 2023-11-26 at 17.58.39

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"