MOTO GP/ Marshimi drejt titullit të dytë kampion, Kuartararo triumfon dhe në Çmimin e Madh të Gjermanisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2022 | 15:49

MOTO GP/ Marshimi drejt titullit të dytë kampion, Kuartararo triumfon dhe në Çmimin e Madh të Gjermanisë

Fabio Kuartararo duket se nuk ka të ndalur as këtë sezon në Moto GP, me francezin që doli triumfues në Çmimin e Madh të Gjermanisë, në një garë që e dominoi nga fillimi në fund.

moto gp

Gjithashtu dhe gabimi i Françesko Banjajas, i cilin u rrëzua nga motori bëri që Kampioni i Botës në fuqi bëri që të ruante kreun.

Në vendin e dytë u ngjit francezi tjetër, Johan zarko, ndërsa podiumin e plotësoi Xhek Miller.

213

Kuartararo tani shkëputet me 34 pikë distancë nga ndjekësi i tij më i afërt, Aleiks Espargaro, me pilotin e Jamahas që shkon drejt marshon kështu drejt titullit të dytë kampion, edhe pse çdo gjë mund të ndodhë deri në fund të kampionatit.

renditja

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"