Moto GP/ Horge Martinin nuk e “ndal” as moti i keq, spanjolli triumfon në Grand Prix të Japonisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 1, 2023 | 11:01

Moto GP/ Horge Martinin nuk e “ndal” as moti i keq, spanjolli triumfon në Grand Prix të Japonisë

Horge Martin është shpallur fituesi i MotoGP në Japoni në cirkuitin Motegi, në një nga garat më të komplikuara të viteve të fundit, për shkak të reshjeve të shiut.MARTIN

Pas flamurit të kuq u përpoqën të rinisnin, por nuk kishte mundësi pasi kushtet ishin gjithnjë e më të rrezikshme dhe më në fund Grand Prix i Japonisë u shpall i përfunduar me të gjithë që kalonin në xhiron e dymbëdhjetë.

Dhe aty Horge Martín ka kaluar i pari, me një avantazh 1″4 ndaj Peko Banjajasë dhe 2″ ndaj Mark Markez i cili po kthehej me shpejtësi në këto kushte në të cilat rrezikohej më pak.

Kjo ishte fitorja e tretë e vitit për Jorge Martin, gjithashtu dyfishi i tij i tretë i fitoreve në një GP pas Sachsenring dhe Misano.

Moto GP/ Jorge Martín fiton Grand Prix të Japonisë, Marc

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"