MOTO GP/ Françesko Banaja triumfon në Holandë, rrëzimi i kushton shtrenjtë Kuartararos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 26, 2022 | 15:20

MOTO GP/ Françesko Banaja triumfon në Holandë, rrëzimi i kushton shtrenjtë Kuartararos

Françesko Banaja ka triumfuar në Çmimin e madh të Holandës duke regjistruar fitoren e tretë sezonale për të.

656456456

Piloti i Dukaktit arriti të bënte një garë perfekte për të ruajtur vendin e parë, i motivuar edhe nga episodi i Fabio Kuartararos, i cili u rrëzua nga motorri i tij dhe si pasoj u tërhoq nga gara.

Ky rezultat sidoqoftë nuk ndikon në rrëzimin e pilotit francez nga vendi i parë, i cili vazhdon ende të kryesojë i ndjekur nga spanjolli Esparago.

RENDITJA E GARËS:

675675677

RENDITJA SEZONALE:

3645646

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"