MOTO GP/ Fitore spektakolare për Banjajan në Britani, llogaritë për titullin kampion mbeten të hapura

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 7, 2022 | 14:49

MOTO GP/ Fitore spektakolare për Banjajan në Britani, llogaritë për titullin kampion mbeten të hapura

Françesko Banjaja ka triumfuar në Çmimin e Madh të Britanisë në një garë që dhuroi shumë spektakël dhe emocione.

banjaja

Italiani arriti të merrte kryesimin e garës disa xhiro larg fundit dhe në një duel me Maverik Viniales arriti të ruante “pole-position”-in.

Llogaritë për kampionat mbeten sërish të hapura, me Fabio Kuartarao që nuk shkoi më shumë se vendi i 8-të ndërsa rivali i tij, Aleks Esopargaro një vend më poshtë.

446565+

asf

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"