MOTO GP/ Fitore fantastike për Banjajan, garë “magjike” në Çmimin e Madh të Spanjës (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 1, 2022 | 15:32

MOTO GP/ Fitore fantastike për Banjajan, garë “magjike” në Çmimin e Madh të Spanjës (VIDEO)

MOTO GP ka dhuruar sërish emocione të shumta, kësaj radhe në Çmimin e Madh të Spanjës, me Françesko Banjajan që ja doli të triumfonte mbi kampion në fuqi, Fabio Kuartararo.

bandicam 2022-05-01 14-42-22-193

Italjani arriti sukesin e parë të këtij vitin dhe të pestin në karrierë, ku nuk e lëshoi kreun që nga kthesa e parë e garës, e deri në atë të fundit.

Një garë e ndezur u bë edhe për vendin e tretë, ku Aleiks Espargaro arriti të siguronte podiumin në një sfidë me Mark Markez dhe Xhek Miller.

renditja e gares

Kuartararo vazhdon të jetë i pari në renditjen e përgjithshme të pilotëve, i cili ndiqet nga Aleiks Espargaro.

 

 

 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"