MOTO GP/ Dominim dhe festime si Valentino Rosi, Bezeki fiton në Argjentinë dhe udhëheq renditjen e Botërorit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 2, 2023 | 21:39

MOTO GP/ Dominim dhe festime si Valentino Rosi, Bezeki fiton në Argjentinë dhe udhëheq renditjen e Botërorit

Marko Bezeki ka fituar garën e Çmimit të Madh të Argjentinës, në të cilën italiani e dominoi deri në fund.

bezeki zarko markez

Pas tij në vendin e dytë u rendit Johan Zarko, ndërsa në të tretin Aleks Markez.

Një fundjavë jo e mirë për kampionin në fuqi, Françesko Banjaja, i cili u rrëzua dhe e mbylli në vendin e 16-të.

Kështu Bezeki merr renditjen e Botërorit, me talentin që u ngjit në podium njësoj si idhulli i tij, Valentino Rosin, duke veshur fanellën e Argjentinës.

Renditja e garës:

200321321

Renditja e përgjithshme:

321321321

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"