MOTO GP/ Banjaja përsërit suksesin e garës së shkuar, italiani triumfon në Çmimin e Madh të Austrisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 21, 2022 | 15:15

MOTO GP/ Banjaja përsërit suksesin e garës së shkuar, italiani triumfon në Çmimin e Madh të Austrisë

Françesko Banjaja ka arritur të triumfojë në garën e Çmimit të Madh të Austrisë me një paraqitje fantastike që i siguroi italianit vendin e parë.

banjaja

Ky është i dyti sukses radhazi për pilotin e Dukatit i cili u shpall fitues dhe në garën e shkuar të Britanisë dhe duke mbajtur kështu garën të hapur me kryesuesin e Botërorit, Kuartararo.

Francezi i Jamahas nuk arriti dot të mposht italianin në këtë garë dhe u rendit i dyti, me Banjajan që mbrojti kryesimin në mënyrë perfektë deri në fundin e garës.

RENDITJA E GARËS:

868

RENDITJA E BOTËRORIT:

6456

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"