MOTO GP/ Banjaja gati për sezonin e ri: Dua të mbroj titullin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 3, 2023 | 19:42

MOTO GP/ Banjaja gati për sezonin e ri: Dua të mbroj titullin

Botërori i Moto GP-së po bëhet gati për startin e sezonit, me kampionatin që do të ngrejë siparin në Portugali, aty ku dhe do të mbahet gara e parë më 26 mars. Një edicion që vjen me risi, teksa këtë vit do të aplikohet edhe formati “Sprint Race”.

8

Kampioni në fuqi, Françesko Banjaja, është gati për të mbrojtur titullin. Italiani i Dukatit gjithashtu flet edhe për “Sprint Race”, duke e komentuar kështu: “Është diçka e re për të gjithë, por po përgatitemi për të qenë 100% gati”, thotë fillimisht Banjaja, i cili më pas flet për rivalët: “Kujt i druhem më shumë? Nuk është vetëm një, janë disa. Rivalët për t’u mundur janë të 23 pilotët kundërshtarë. Do të jetë një kampionat shumë i fortë. Unë do të provoj të jap maksimumin, të eliminoj gabimet. Objektivi mbetet mbrojtja e titullit”, deklaroi ndër të tjera Françesko Banjaja.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"