MOTO GP/ Banjaja fiton sërish, italiani rihap garën për titull me kampionin e botës në fuqi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 4, 2022 | 14:55

MOTO GP/ Banjaja fiton sërish, italiani rihap garën për titull me kampionin e botës në fuqi

Françesko Banjaja ka rritur një tjetër sukses në garën e sotme të Çmimit të Madh të Misanos.

banjaja

Italiani siguroi fitoren e katërt radhazi duke shkurtuar në 30 pikë diferencën me kryesuesin e kampionatit dhe kampionin e botës në fuqi Fabio Kuartararo.

Banjaja realizoi një garë perfekte duke arritur të ruaj kryesimin deri në xhiron e fundit gjë që i siguroi një tjetër fitore.

RENDITJA:

23424

PANORAMASPORT.AL          

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"