MOSHAT/ Kurorëzohen fituesit e grupeve për U15, kampioni do të vendoset mes 4 skuadrave

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 26, 2020 | 16:09

MOSHAT/ Kurorëzohen fituesit e grupeve për U15, kampioni do të vendoset mes 4 skuadrave

Sot u mbyll sezoni i rregullt për Kategorinë Superiore U15.
kampion-moshat
Skuadra e Internacional Tiranës u rendit e para në grupin A, ndërsa në grupin Apolonia u shpall fituese.

Ditën e sotme u zhvilluan ndeshjet e fazës “play-off” dhe “play-out”.

Kampioni i Kategorisë Superiore U15 do të vendoset nga këto dy ndeshje:

Internacional Tirana-Tirana
Apolonia-Skënderbeu

Ndërkohë rezultatet e sotme janë:

Play-Off / Kategoria Superiore U-15

FC Internacional Tirana – Sh.F. Pepa 4-0

FK Apolonia – Akademia e Futbollit  3-0

KF Vllaznia – KF Skënderbeu 0-5

KF Teuta – KF Tirana 1-2

Play-Out / Kategoria Superiore U-15

Shënkolli – FK Tomori 3-0

KS Luftëtari – FK Kukësi 7-0

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"