Moment historik/ Ndodh për herë të parë në grupet e Europianit që…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2024 | 23:22

Moment historik/ Ndodh për herë të parë në grupet e Europianit që…

Për herë të parë në historinë e Kampionatit Europian të UEFA-s, të katërta skuadrat në një grup specifik (Grupi E) kanë pikë të barabarta duke shkuar në ndeshjen e fundit. Një statistikë e tillë nuk ishte regjistruar kurrë më parë në fazën e grupeve të Europianit.  

Për shkak të golavarasisht, renditja kryesohet nga Rumania, në vend të dytë ndodhet Belgjika, ndërsa Sllovakia dhe Ukraina vijojnë më pas.  

Gjithçka mbetet e hapur në duelet e treta, ku do të vendosen edhe fatet e kualifikimit për kombëtaret respektive.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"