Mbape shfaqet në stërvitje me maskë dhe mund të luajë, Deshamp: Më mirë që e goditën në hundë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2024 | 20:10

Mbape shfaqet në stërvitje me maskë dhe mund të luajë, Deshamp: Më mirë që e goditën në hundë

Kilian Mbape është paraqitur sot rregullisht në stërvitjen e fundit të Francës para ndeshjes ndaj Holandës. Sulmuesi mbante një maskë në këtë seancë stërvitore, duke lënë të kuptohet se dëshiron të përshtatet sa më shpejt me të dhe të provojë të luajë në ndeshjen e kësaj të premte.

mbape

Edhe trajneri i Francës, Didier Deshamp, ka bërë të qartë se po bën llogaritë për një aktivizim të mundshëm të sulmuesit të tij titullar.

“Mbape mori pjesë në stërvitjen e djeshme dhe do ta bëjë edhe sot. Të shohim nëse mund të luajë, me stafin mjekësor do të bëjmë gjithçka që është e mundur që të jetë në gatishmëri për ndeshjen.

Kilian ka shumë dëshirë që të jetë, ashtu si të gjithë lojtarët e tjerë tanët. Është më mirë që u dëmtua në hundë se sa në këmbë, në gjunjë apo kavilje”, tha trajneri i Francës për “Sky Sport”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"