Lojërat Mesdhetare/ Laura Fazliu i dhuron medaljen e dytë të artë Kosovës në xhudo

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 30, 2022 | 18:48

Lojërat Mesdhetare/ Laura Fazliu i dhuron medaljen e dytë të artë Kosovës në xhudo

Kosova ka regjistruar një tjetër sukses në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

2

Pas medaljes së artë të Distria Krasniqit, një tjetër xhudiste është shpallur kampione Mesdheu. Laura Fazliu i ka sjell “Dardanëve” medaljen e dytë të artë nga Oran. Fazliu triumfoi ndaj spanjolles, Perez Cabana, në kategorinë e peshave -63 kg.

Medalje bronzi ka fituar gjithashtu edhe Akil Gjakova si dhe Flaka Loxha. Ndërsa në zonën e medaljeve është edhe boksieri Shpëtim Bajoku.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"