Liga e Konferencës/ Kërkohet limitim dëmesh financiare nga klubet shqiptare

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 16, 2024 | 20:55

Liga e Konferencës/ Kërkohet limitim dëmesh financiare nga klubet shqiptare

Partizani, Tirana, Vllaznia dhe Shkëndija, pasi dështuan të shkojnë te titulli kampion dhe të sigurojnë të ardhura të konsiderueshme, do të tentojnë të limitojnë dëmet në Ligën e Konferencës, ku kërkohet maksimumi.

LIGA E KONFERENCES

Lajmi i mirë është se të katërtat këto ekipe do të pozicionohen në vazon e skuadrave favorite në shortin e 19 qershorit. Në vazon e 25 skuadrave jo pretendente janë skuadra mesatare në kampionate si Malta, Lituania, Letonia apo Ishujt Faroe.

Kundërshtar i mundshëm përballë këtyre skuadrave është edhe një klub shqiptar, Malisheva, që bëri historinë në Kosovë duke siguruar kalimin në Europë. Ndeshjet e para pritet të luhen më 11 korrik.

RIVALET

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"