LIGA E EUROPËS/ 18 gola në 8 sfida! Roma dhe Liverpuli nuk falin, feston edhe Karabaku i Xhixhës (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 5, 2023 | 23:05

LIGA E EUROPËS/ 18 gola në 8 sfida! Roma dhe Liverpuli nuk falin, feston edhe Karabaku i Xhixhës (VIDEO)

U luajtën prej orës 21:00, tetë sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u shënuan në total plot 18 gola. Spikasin triumfet bindëse të Romës dhe Liverpulit, që janë edhe dy skuadrat pretendente për t’i shkuar deri në fund këtij trofeu, ndërkohë që Slavia e Pragës shpartalloi me rezultatin 6-0 moldavët e Sherif Tiraspol. Dueli i vetëm që u mbyll në barazim ishte ai mes Makabi Haifas dhe Panathinaikosit. 3 pikë të arta regjistruan edhe Tuluz, Bajern Leverkusen dhe Vijareal.  

 

GFH

Vlen të theksohet edhe fitorja në transfertë e Karabakut të Redon Xhixhës ndaj suedezëve të Hackenit. Sulmuesi shqiptar e ndoqi këtë duel nga stoli.  

REZULTATET: 

ROMA – SERVETE 4-0

Lukaku 22′, Beloti 46′, 59Pelegrini 52′

HACKEN – KARABAK 0-1

Zhuninjo 70′

LIVERPUL – UNION ST.GIL  2-0

Gravenberç 44′, Zhota 90+2′

MAKABI HAIFA – PANATHINAIKOS 0-0 

SLAVIA PRAGA – SHERIF TIRASPO 6-0

Çytil 4′ , Ogbu 7′, Zafeiris 39′ , Shranz 47′. Doudera 58′

MOLDE-LEVERKUSEN 0-2

Frimpong 14′, Tella 18′

TULUZ-LASK 1-0

Suazo 31′

VIJAREAL-REN 1-0

Sorloth 36′ 

FORMACIONET ZYRTARE

ROMA – SERVETE

ROM

HAKEN – KARABAK 

KARA

LIVERPUL – UNION ST.GIL 

lIV

MAKABI HAIFA – PANATHINAIKOS 

MA

MOLDE-LEVERKUSEN

XHAKA

SLAVIA PRAGË-SHERIF TIRASPOL

SLAVIAA

TULUZ-LASK

lAS

VIJAREAL-REN

VIJA

 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"