Hap i madh në karrierë, Jasir Asani arrin akordin me klubin e La Ligës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 21, 2024 | 0:07

Hap i madh në karrierë, Jasir Asani arrin akordin me klubin e La Ligës

Një lajm i bujshëm vjen nga Gjermania. Gazetari i Glend Tafaj, i cili ndodhet pranë kuqezinjve bën me dije se futbollisti i Kombëtares shqiptare ka arritur akordin me klubin e Las Palmas për një transferim në La Liga. Bëhet fjalë për një kontratë 2 vjeçare me të drejtë rinovimi edhe për një tjetër.  

jasir-asani-1-2048x1366

Akordi mes palëve tashmë është arritur, teksa ngelet vetëm që klubet. Las Palmas dhe Guanzhu, të gjejnë gjuhën e përbashkët për transferimin e shqiptarit. Ky do të ishte një hap i madh në karrierën e Asanit.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"