Kim i “rrëmben” rolin e titullarit De Ligtit, Tuhel: E dua atë, ndjej kënaqësi kur e shikoj

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 5, 2023 | 18:45

Kim i “rrëmben” rolin e titullarit De Ligtit, Tuhel: E dua atë, ndjej kënaqësi kur e shikoj

Qendërmbrojtësi Kim Min-Jae duket se i ka rrëmbyer rolin e titullarit Matajs de Ligt tek Bajerni i Mynihut.Bayern Munich presents its new team for the 2023/24 Bundesliga season

Kjo është konfirmuar nga vetë trajneri Tomas Tuhel.

“Unë e dua Kimin, është i qetë, i drejtpërdrejtë dhe ka vetëdije. Është kënaqësi ta shohësh“, deklaroi ai.

Në tre ndeshjet e para të kampionatit gjermanit, koreani së bashku me Upamekanon kanë zhvilluar ndeshje të mira.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"