KATEGORIA E DYTË, GRUPI A/ 19 gola në 5 sfida! Sopoti triumfon me goleadë, Valbona mposht Bulqizën. Të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 22, 2023 | 22:08

KATEGORIA E DYTË, GRUPI A/ 19 gola në 5 sfida! Sopoti triumfon me goleadë, Valbona mposht Bulqizën. Të gjitha rezultatet

Kanë përfunduar 4 sfida të vlefshme për javën e 20-të të Grupit A në Kategorinë e Dytë.

kategoria-e-dyte

Naftëtari ka fituar me rezultatin 1-0 përballë Veleçikut, ndërsa Iliria dhe Murlani kanë ndarë pikët pas barazimit 3-3.

Nga ana tjetër Gramshi ka triumfuar me rezultatin 3-1 me Shënkollin, dhe Valbona nuk ka pasur probleme ndaj Bulqizës. Ata kanë fituar me rezultatin 2-0.

Ndërsa sfida Sopoti turpëroi Adën me 6 gola.

REZULTATET

SOPOTI 6-0 ADA

NAFTËTARI 0-1 VELEÇIKU

ILIRIA 3-3 MURLANI 

GRAMSHI 3-1 SHËNKOLLI

VALBONA 2-0 BULQIZA 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"