Kategoria e Dytë, Grupi A/ 13 gola në 4 ndeshje, Shkumbini nuk fal Gramshin dhe ruan kreun. Ja rezultatet e plota

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 6, 2021 | 17:32

Kategoria e Dytë, Grupi A/ 13 gola në 4 ndeshje, Shkumbini nuk fal Gramshin dhe ruan kreun. Ja rezultatet e plota

U zhvilluan sot 4 ndeshje për javën e nëntë të Kategorisë së Dytë, Grupi A. 13 gola u realizuan në 4 sfida. Shkumbini kryesues mposhti lehtësisht Gramshin me rezultatin 0-3. Peqinasit shkojnë në kuotën e 22 pikëve, 4 më shumë se Sopoti i vendit të dytë. Fitore dhe për Luzin e Adën, që mbyllën respektivisht takimet ndaj Valbonës dhe Internacionalit me rezultatin 2-1.

kategoria_e_dyte_nr-470x237-470x237-470x2371-470x2373-470x237

Sfida tjetër Shënkolli-Ilirua u mbyll në barazim 2-2.

Rezultatet e takimeve të javës së nëntë të Grupit A në Kategorinë e Dytë për ditën e shtunë

FT| Luzi-Valbona 2-1

FT| Ada-Internacional 2-1

FT| Gramshi-Shkumbini 0-3

FT| Shënkolli-Iliria 2-2

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"