Kapaciteti 47 mijë vende, ja në cilin stadium do të luhet dueli Spanjë-Shqipëri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2024 | 16:42

Kapaciteti 47 mijë vende, ja në cilin stadium do të luhet dueli Spanjë-Shqipëri

Pas Dortmundit dhe Hamburgut, kuqezinjtë do të provojnë edhe stadiumin e Dyseldorfit, ku do të luajnë të hënën kundër Spanjës.

2024-01-10-EHF-EURO-c-Kai-Kuczera-D.LIVE_-scaled-e1704915029919

Ndeshja luhet në stadiumin “Merkur Spiel Arena”, me kapacitet 54.600 vende, por që në këtë rast reduktohet në 47.000.

Stadiumi është ndërtuar në periudhën 2002-2024 dhe ka kushtuar 240 milionë euro. Kombëtarja shqiptare luan për herë të parë në këtë impiant, që mund t’i sjellë fat për fitoren e parë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"