Kalendari i Shqipërisë në Euro 2024, ja kur luhen ndeshjet e kuqezinjve dhe në cilat stadiume

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 3, 2023 | 0:05

Kalendari i Shqipërisë në Euro 2024, ja kur luhen ndeshjet e kuqezinjve dhe në cilat stadiume

Shqipëria ka njohur sot rrugëtimin e saj në EURO 2024 me një short i cili ka rezultuar jo shumë me fat për ekipin kuqezi, pasi ka vënë përballë ekipe me shumë emër e me pretendime në këtë turne në Grupin B përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë.

bandicam 2023-12-02 18-51-24-924

Kalendari i aktivitetit sheh kuqezinjtë të zbresin në fushë për herë të parë më 15 qershor, teksa do të përballet me Italinë në “Westfalenstadion” të Dortmundit.

Ndeshja e dytë e kombëtares shqiptare është më datë 19 qershor, kur përballet me Kroacinë në “Volksparkstadion” në Hamburg.

Ndeshja e tretë në grup e kuqezinjve i sheh ata përballë Spanjës, në sfidën e cila do të luhet më 24 qershor në “Merkur Spiel-Arena” të Dyseldorfit.

Mbetet të mësohet nga UEFA se në cilat orare do të luhen këto ndeshje të kuqezinjve në këtë turne pasi oraret nuk janë vendosur ende.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"