Italia vendos rekordin e ri, axurrët kanë fituar ndeshjet e para hapëse në 3 Europianë radhazi…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 16, 2024 | 14:28

Italia vendos rekordin e ri, axurrët kanë fituar ndeshjet e para hapëse në 3 Europianë radhazi…

Italia ka vendosur dhe thyer shumë rekorde mbrëmë duke mposhtur Shqipërinë me shifrat 2-1.

itali

Për herë të parë në historinë e tyre në Europian, “axurrët” kanë përmbysur shifrat dhe kanë fituar në ndeshjen hapëse.

Gjithashtu kombëtarja e Spaletit ka fituar ndeshjen e saj të parë në 3 kampionate europiane radhazi (2016, 2020 dhe 2024) për herë të parë.

Statistika vërtetë të frikshme për italianët të cilët në datën 20 do të përballen më Spanjën një nga pretendentet për të fituar Europianin.

PANORAMASPORT.AL

 

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"