Habiten kroatët, birra më e lirë në Berlin se në Zagreb!

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2024 | 18:54

Habiten kroatët, birra më e lirë në Berlin se në Zagreb!

“Alexanderplatz”, një nga qendrat kryesore të jetës në Berlin, por që edhe pse pak ditë nga starti i “Euro 2024”-ës nuk po e ndjen ende frymën e Kampionatit Europian të futbollit, por kryesisht sepse ky metropol gjithsesi është gjithmonë i gjallë 24 orë në ditë.

sdffsdfdsfsdfsdfsdsfd

Ndaj grumbullimi i ajkës së futbollit kontinental dhe ardhja e qindra mijëra tifozëve në të gjithë vendin, madje edhe në qytet, nuk është shumë shqetësuese. Berlini është një metropol i madh, ka gati 4 milionë banorë. Qyteti nuk ka vetëm një qendër klasike, por shumë prej tyre, ku “Alexanderplatz” është afër ose në krye.

Ka shumë qendra tregtare, dyqane, kafene. Është i lidhur mirë me trena. Edhe gjatë ditëve të javës, mund të gjeni parkim në një zonë më të gjerë, e cila nuk është e lirë, por jo më e shtrenjtë se, për shembull, në Split ose Zagreb. Tifozët kroatë që kanë mbërritur tashmë në Gjermani dhe kanë vendosur të vizitojnë kryeqytetin e Gjermanisë kanë mbetur të befasuar teksa kanë parë që birrat atje janë më të lira se në vendin e tyre!

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"