Gjobitja/ Tifozi gjerman paguan 1 mijë euro për shqiponjën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2024 | 20:42

Gjobitja/ Tifozi gjerman paguan 1 mijë euro për shqiponjën

Aq sa tipike janë ngjyrat e flamurit gjermane, po aq janë edhe burokracia dhe ligjet në këtë vend. Flamuri identifikues i “Pancerave” me shqiponjën është një simbolik i vjetër, i cili nuk lejohet të mbahet nga populli i thjeshtë, përveç institucioneve federale.

Tifozet gjermane

Ajo përkon në nenin 124 “Ligjit për kundërvajtje administrative”, ku çdo individ që mban në shtëpi flamurin gjermanë me shqiponjën gjobitet deri në 1.000 euro.

adler

Këtë fat ka pësuar edhe një qytetar. Ai ka postuar foto nga ambienti ku jeton, por shumë shpejtë fotoja është bërë virale dhe informacioni ka shkuar deri në rajonin e policisë. Shkrimi mbi këtë ngjarje është botuar nga “Bild” dhe nuk përcaktohet zonës që i përket precedenti në fjalë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"