Gjilani e Llapi përballë, ja cilët janë rivalët e mundshëm të Partizanit dhe Laçit në Ligën e Konferencës (Lista e plotë)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 4, 2022 | 18:14

Gjilani e Llapi përballë, ja cilët janë rivalët e mundshëm të Partizanit dhe Laçit në Ligën e Konferencës (Lista e plotë)

Partizani siguroi vendin e tretë dhe kualifikimin në raundin e parë eliminator të Ligës së Konferencës. Direkt pas pushimeve, llogaritë e të kuqve janë në ndeshjet e këtij kompeticioni, që janë burim i madh të ardhurash.

PARTIZANI LACI

Klubi i kuq ka mësuar kundërshtarët e mundshëm që mund t’i bien përballë në raundin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës. Duhet të theksojmë se të kuqtë janë në një vazo me Laçin.

Dy ekipet e Superiores mund të kenë përballë edhe një mes Llapit dhe Gjilanit nga Kosova. Ata ndodhen në vazon e të fortëve. Rivalët që do të preferonin t’i shmangnin janë finlandezët, boshnjakët apo irlandezët.

Rivalët e dëshiruar do të ishin skuadra nga Luksemburgu, Ishujt Faroe apo Malta. Shorti i raundit të parë do të hidhet më datë 14 qershor. Ndeshjet do të luhen në datat 7 dhe 14 korrik.

LISTA E PLOTË:

56456

45345354

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"