Gjetja gjeniale, si tifozët gjermanë bëjnë biznes me lojtarët e Kombëtares shqiptare

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2024 | 20:55

Gjetja gjeniale, si tifozët gjermanë bëjnë biznes me lojtarët e Kombëtares shqiptare

Një grup i madh tifozët gjermanë, kanë surprizuar Kombëtaren shqiptare, teksa kanë ndjekur në masë stërvitjen e Shqipërisë. 

Asllani

Arsyeja? Gazetari Glend Tafaj zbulon nga kampi stërvitor i kuqezinje se prezenca e gjermanëve në stërvitjen e kuqezinjve nuk ka lidhje me tifozerinë, por me përfitimet ekonomike.  

Gjimi

Bëhet me dije se gjermanët, kanë figurina të lojtarëve tanë dhe i kërkojnë lojtarëve kuqezinj, autografe, ose siglime, firma.  

laci

Këto figurina të firmosura nga lojtarët e kombëtares shqiptare më pas i shesin në treg. Madje gjatë një rasti që isha prezent, një nga futbollistët tanë e pyeti se për çfarë i duheshin firmat pasi për personin që kërkonte firma, ai kishte firmosur tashmë 8 herë. Një gjetje vertëtë gjeniale kjo e tifozëve gjermanë. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"