Gjesti i mrekullueshëm i Spaletit! Tekniku merr tifozin napolitan dhe e shoqëron të takojë futbollistët në dhomat e zhveshjeve…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 14, 2023 | 18:58

Gjesti i mrekullueshëm i Spaletit! Tekniku merr tifozin napolitan dhe e shoqëron të takojë futbollistët në dhomat e zhveshjeve…

Napoli u mposht nga Monza me rezultatin 0-2, por para sfidës trajneri Luçiano Spaleti bëri një gjest që do të mbahet mend gjatë.-800-0-1684075632x16840724971763-467

Ai pa një tifoz të vogël napolitan duke pritur jashtë stadiumit, i uroi mirëseardhjen dhe e shoqëroi në dhomat e zhveshjeve ku takoi idhujt e tij dhe bëri foto.

“Janë qindra fëmijë jashtë për të parë skuadrën që vjen, ai më kërkoi ta çoja në stol dhe unë i tregova dhomën e zhveshjes. Ishte uaua, shumë bukur. Prania e shumë fëmijëve do të thotë se futbolli do të kthehet, ka një të ardhme të madhe”, deklaroi Spaleti.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"