Gjermania e nis direkt me statistika, “pancerat” startojnë me formacionin më të vjetër që nga viti… 2000

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 14, 2024 | 20:45

Gjermania e nis direkt me statistika, “pancerat” startojnë me formacionin më të vjetër që nga viti… 2000

Numërimi ka nisur mbrapsht dhe më pak se 20 minuta na ndajnë nga startimi i ndeshjes hapëse të Europianit, Gjermani-Skoci.

gfdhh

Të dyja kombëtaret janë gati dhe trajnerët e tyre kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Nagelsman ka vendosur ti besojë 11-shes: Nojer; Mitelstad, Tah, Rydiger, Kimish; Kros, Andrih; Virc, Gyndoan, Musiala; Haverc me një moshë mesatare prej 29 vjeç e 22 ditë.

Ky është formacioni më i vjetër fillestar i Gjermanisë për një ndeshje të Kupës së Botës ose Europiani që nga qershori 2000, në një ndeshje në EURO kundër Rumanisë (30 vjeç, 86 ditë).

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"