FOTO/ Valentino Rosi shkruan emrin në histori, ja gjesti i veçantë i MOTO GP-së për të nderuar “doktorin”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 28, 2022 | 17:22

FOTO/ Valentino Rosi shkruan emrin në histori, ja gjesti i veçantë i MOTO GP-së për të nderuar “doktorin”

Zyrtarët e MOTO GP kanë vendosur të nderojnë pilotin e famshëm Valentino Rosi përpara garës së kësaj jave në Çmimin e Madh të Italisë.

5646456

 

Numri ikonik 46 që legjenda ka mbajtur mbi supe gjatë karrierës së tij legjendare është tërhequr përfundimisht nga ky sport dhe nuk do të lejohet të zgjidhet nga ana e pilotëve të tjerë.

Ish-pilotit ju dorëzua nga ana e presidentit të Federatës Ndërkombëtare të Motoçiklizmit një pllakë ku ishte i dizajnuar numri që e ka shoqëruar gjatë karrierës, me publikun e pranishëm që e shoqëroi momentin me ovacione.

6757567

54353 534535

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"