FOTO/ “Signal Iduna Park” po ngjyroset “kuqezi”, në tribunë nuk mungon as… “Skënderbeu” me një bionde

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 15, 2024 | 20:08

FOTO/ “Signal Iduna Park” po ngjyroset “kuqezi”, në tribunë nuk mungon as… “Skënderbeu” me një bionde

Teksa jemi vetëm pak minuta larg ndeshjes së madhe mes Shqipërisë dhe Italisë, e cila do të luhet në Dortmund, në stadiumin “Signal Iduna Park”, lojtarët e të dyja kombëtareve kanë mbërritur në impiant.

WhatsApp Image 2024-06-15 at 7.34.30 PM

Po ashtu tribunat kanë filluar të mbushen me tifozë, ndërsa deri më tani është i pushtuar vetëm nga tifiozët shqiptarët.

Në shkallët e stadiumit është evidentuar një tifoz tepër i veçantë, i cili personifikon heroi tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu…. në shoqërinë e një tifozeje bionde.

Sic është paralajmëruar në ndeshjen e sotme pritet të jenë më shumë  se 50 mijë shqiptarë, ndërsa  rreth 10 mijë do të jetë italianë.

fbl-euro-2024-match04-ita-albatttt

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"